VVS Oostwold

WEEK 19

Drukte door de doordeweekse wedstrijden. VVS VR1 trapt dinsdag om 19.00 uur af bij Wildervank. VVS VR1 won met 1-3.

Vrijdag is het de beurt aan zowel VVS vr18+1 en VVS vr18+2 om een ronde voor de 7×7 competitie te spelen.
VVS vr18+1 treedt vanaf 20 uur aan in Onstwedde waar Pekelder Boys de 1ste tegenstander is, ST VVS/MOVV vr18+2 treedt vanaf 19 uur aan bij BATO met als 1ste wedstrijd tegen THOS.

Zaterdag komen alle elftallen aanbod, waar JO11 (thuis tegen Meeden) en JO8 (uit tegen Noordster) de dag beginnen.

Zaterdag de laatste thuis wedstrijd in de competitie voor VVS 1 tegen de koploper v.v. SETA 1. Het eerste elftal heeft nog een aantal punten nodig om de derde plaats veilig te stellen en daarmee een plek in de nacompetitie voor promotie naar de 4e klasse. Ook heeft het nog een kleine kans op de derde periode, maar dan moeten de heren beide wedstrijden winnen tegen v.v. SETA en de uitwedstrijd in Zuidbroek tegen VV ZNC 1. Ook zal de bakplaat weer aan zijn voor de inwendige mens.
Tot zaterdag 💙🤍
🔵⚪
📆 Zaterdag 13 mei 2023
🕝 14.30 uur
🏆 Competitiewedstrijd
🏟 Sportcomplex VVS Oostwold
Hoofdsponsor VVS :
Kledingsponsor VVS :
Valkema Sport
Balsponsor :
Pupil van de week :

Jet Gacka VVS JO8-1

SETA geeft opnieuw niet thuis in titelrace 5F en bijt zich stuk op VVS (en met name doelman Tim Ludwig)

Lars Eggens van VVS (in het blauw) ontworstelt zich aan Dylan de Wit (links) en Milan Moesker.

Lars Eggens van VVS (in het blauw) ontworstelt zich aan Dylan de Wit (links) en Milan Moesker. Foto: Huisman Media

SETA is na het 2-2 gelijkspel tegen VVS koploper af. Scheemda, dat wel won van Damacota, is de nieuwe lijstaanvoerder. Volgende week bij winst op Meedhuizen promoveren de Scheemders naar de vierde klasse.

Opnieuw dreigt SETA naast de titel in de vijfde klasse te grijpen. Net als vorig seizoen, liet Sportclub Exloërmond Tot Afdraai het afweten op het moment dat het er echt op aankwam. VVS, dat zich tegen SETA definitief wilde verzekeren van nacompetitievoetbal, schoot uit de startblokken.

Al na vier minuten opende verdediger Sven Heikens de score met een fraaie kopbal. Het vroege doelpunt zorgde bepaald niet voor rust in het spel. Trainer Egbert Bosma zag zijn ploeg gehaast spelen. Alle ballen gingen zo snel mogelijk naar voren, waar de voorwaartsen het mochten uitzoeken.

SETA speelde met iets meer overleg. Vooral Roy Feiken liet nog steeds zien oog te hebben voor zijn medespelers. Na ruim een kwartier spelen kwamen de gasten weer op gelijke hoogte. Jos de Boer, die daarvoor al een aantal keren de keeperskwaliteiten van VVS-doelman Tim Ludwig had getest, scoorde bij zijn derde poging wel.

Uitblinkende VVS-doelman Tim Ludwig

De gasten bleven de beste kansen houden, maar vonden steeds de uitblinkende Ludwig op hun weg. De doelman hield zijn ploeg ook na de pauze meerdere keren op de been door Jarno Giezen van het scoren af te houden.

Waar Giezen de bal niet langs Ludwig kreeg, liet Thijs Boer voor VVS na om zijn ploeg weer op voorsprong te zetten. De eerste keer treuzelde de spits te lang, terwijl hij bij zijn tweede poging de lat raakte.

Langzaam begon de tijd te dringen voor SETA, dat het kampioenschap steeds meer in de verte zag verdwijnen. De ploeg van trainer Henk Bolk probeerde het wel, maar tot tien minuten voor tijd wist SETA nauwelijks meer gevaar te stichten.

Middenvelder plukt bal uit de lucht

Totdat VVS-middenvelder Mischa van Lang een handje hielp. Hij zag een vrije trap over zich heen verdwijnen. De middenvelder bedacht zich niet en plukte de bal uit de lucht met de hand. De scheidsrechter aarzelde vervolgens ook niet en trok onmiddellijk, tot verbazing van velen, de rode kaart.

Dit gaf SETA nieuwe energie en de ploeg dook plotseling weer gevaarlijk op voor het doel van Ludwig. Maar Ludwig bleef een niet te nemen hindernis. De titelaspiraties konden ‘definitief’ opgeborgen worden, toen VVS-aanvoerder Leon Boer een bal fraai om de keeper vanaf de linkerkant in het doel krulde. ,,Die zat er lekker in. Jammer dat ze daarna toch nog gelijkmaakten. Ik had graag de winnende gemaakt”, zei de captain na afloop.

Buurke scoorde namelijk in de absolute slotfase nog de 2-2, waarna in de laatste aanval van de wedstrijd SETA toch nog de winst leek te pakken, maar Giezen werd tot ontsteltenis van SETA teruggefloten wegens buitenspel.

Boer: ,,Door het verlies van Damacota hebben we ons nu definitief voor de nacompetitie geplaatst.” Terwijl hij en zijn teamgenoten zich vol vertrouwen opmaken voor de nacompetitie, waren de druiven voor SETA zuur.

VVS-SETA 2-2

Scoreverloop 4. Heikens 1-0, 17. De Boer 1-1, 85. Leon Boer 2-1, 90. Buurke 2-2
Scheidsrechter Thon
Rode kaart Mischa van Lang (VVS)
Gele kaart Boven, Danny van Lang (VVS) Van den Dries, Giezen (SETA)
Toeschouwers 250
VVS Ludwig; Boven, Danny van Lang, Heikens en Mekelenkamp; Eggens (85. Dijksterhuis), Leon Boer en Mischa van Lang; De Kleine, Thijs Boer (70. Heeres) en Drenth (46. Steenhuis)
SETA Dijkhuis; Scheepstra, Musters, Hebels en De Wit (82. Schuur); Moesker, Feiken, Van den Dries en Giezen; Buurke en De BoerZaterdag 6 mei waren er twee inhaal wedstrijden bij de senioren het derde nam het thuis op tegen SV Mussel 2 en het vierde thuis tegen Westerlee 2 en op dinsdag 9 mei mochten de Vrouwen 1 hun wedstrijd inhalen tegen Wildervank VR1.
VVS 3
In een moeizame wedstrijd trok VVS 3 weer belangrijke punten over de streep door een 3-1 overwinning op SV Mussel 2. Harm Jan Boer bracht VVS aan de leiding, maar al snel erna door een slippertje van keeper Mitchell Blansjaar (hand niet goed op de bal) werd het 1-1. Toch gingen de mannen van het 3e met een 2-1 voorsprong de rust in door een foutje van de keeper van SV Mussel die de bal niet goed vast pakte werd deze genadeloos afgestraft door invaller Gerjan Drenth. Na rust werden vele kansen op een ruimere overwinning om zeep geholpen. Uiteindelijk schoot Haijo Molema de terechte 3-1 tegen de touwen. Ondanks dat was keeper Mitchell Blansjaar scherp en maakte hij nog een aantal uitbraken van Mussel 2 onschadelijk.
Zaterdag wacht om 12.00 uur v.v. Muntendam 2, de enige ploeg die VVS 3 op een geflatteerde nederlaag trakteerde.
VVS 4
Het vierde elftal kwam tegen v.v. Westerlee 2 door e.d. van Derk Steenhuis op een
0-1 achterstand. Nog voor rust werd de schade hersteld door twee doelpunten van Stef Boer. Na rust bracht Harald Kroes de 3-1 eindstand op de borden. Zaterdag om 14.30 uur speelt het vierde thuis tegen HS’88 4.
VVS Vrouwen 1
Op dinsdagavond mochten de vrouwen van VVS aantreden tegen v.v. Wildervank VR1. In de eerste minuut van de wedstrijd had vrouwen topscorer Marjet Dijksterhuis de bal al in het netje liggen. Toch kwam Wildervank voor rust nog terug tot 1-1. Maar halverwege de tweede helft schoot Marjet Dijksterhuis alweer haar tweede van de wedstrijd binnen en tien minuten later maakte ze haar hattrick compleet, waardoor de 1-3 eindstand op de borden kwam. Zaterdag spelen de dames om 12.30 uur tegen v.v. Annen VR1.
Verder speelt het eerste zaterdag om 14.30 uur thuis tegen koploper v.v. SETA en is de wedstrijd van het tweede tegen SC Stadspark verplaatst naar zaterdag 27 mei 2023.
Topscorers senioren competitie per 9 mei 2023
1 Harald Kroes 29 (+1)
2 Marjet Dijksterhuis 26 (+3)
3 Stef Boer 23 (+2)
4 Thijs Boer 19
5 Martin Meijer 18
6 Harm Jan Boer 17 (+1)
7 René Dijksterhuis 14
8 Diewerke Molema 11 (+1)
Haijo Molema 11 (+1)
10 Gerjan Drenth 9 (+1)
11 Jan Nomden 8
12 Kivar Hamo 7
Robert Nomden 7
Johan Breedijk 7
Leon Boer 7
Remco de Kleine 7
17 Bert Brader 6
Stefan Koning 6
19 Mitchell Blansjaar 5
Gwen Siemons 5
Lars Eggens 5
Yannick Drenth 5
23 Romke Smit 4
Koen Kuiper 4
Lizanne Dijkhuis 4
Mark Heeres 4
Esmee Sportel 4
28 Jack Naaijer 3
Dennis Koetje 3
Martin Stam 3
Iris Bovenhuis 3
Eline Heikens 3
Gerard Welp 3
34 Tom Boneschansker 2
Ferre Mekelenkamp 2
Gerben Meijer 2
Arjan Kramer 2
Stan Imminga 2
Iris de Haan 2
40 Danny van Lang 1
Bart Sportel 1
Sven Heikens 1
Derk Steenhuis 1
Hinri Pluim 1
Thijmen Reintke 1
Jorian Kuiper 1
Marvin Boven 1
Sam Kranenburg 1
Erwin Oostland 1
Jan Stam 1
Bart Kramer 1
Tim Brader 1
Lianne de Haan 1
Sander Dijkstra 1
Nieko Welp 1
Annerike Zuidema 1
Marco Voulon 1
Hielke Koning 1
Goos Boven 1
Bij de jeugd werden er twee wedstrijden zaterdag gevoetbald, VVS JO19 won thuis met 4-1 van SJO ZVC’14 JO19-1 door doelpunten van Philip Garst, Bas Warntjes en Ferre Mekelenkamp 2 keer. Zie verslag Instagram pagina van VVS JO19. VVS JO17-1 verloor in Groningen van SJO Coendersborg JO17-2 met 3-1.
Programma zaterdag 13 mei 2023
14.00 uur v.v. Muntendam JO19-1 – VVS JO19-1
12.30 uur v.v. ZNC JO17-1 – VVS JO17-1
10.30 uur VVS JO13-1 – Pekelder Boys JO13-1
09.00 uur VVS JO11-1 – v.v. Meeden JO11-1
09.00 uur v.v. Noordster JO8-1 – VVS JO8-1
Topscorers Jeugd per elftal 3e en 4e Fase :
VVS JO19-1
1 Ferre Mekelenkamp 6 (+2)
2 Philip Garst 3 (+1)
3 Mika Hillenga 2
Bas Warntjes 2 (+1)
5 Thijmen Reintke 1
VVS JO17-1
1 Ronaldinho Siemens 3
2 Tim Oudekerk 1
Zanyar Dawud 1
Niek Oudekerk 1
Jordy Katuin 1
VVS JO13-1
1 Korné Welp 9
2 Robin van Stralendorff 8
3 Mexx van Baal 3
Pepijn Buijs 3
5 Jeffrey Tuin 1
David Mekelenkamp 1
Finn Moes 1
Bradley Stam 1
VVS JO11-1
1 Ramon Boer 20
2 Daphne van Stralendorff 12
3 Jesse Huft 9
Vera Loer 2
4 Bram van Ruurlo 1
Finn Moes 1
Siem Zuidema 1
Jeremy de Jong 1
Suus Oudkerk 1
Sem Dekker 1
Jayden Winters 1
VVS JO8-1
1 Jesper Kramer 13
Mees Moes 13
3 Sem Meuken 11
4 Vince Pop 7
5 Yorrit Kramer 2
Jesse Boon 2