VVS Oostwold

Verslag VVS 4 – Ezinge 2

Zaterdag 6 oktober mochten we voor het eerst dit seizoen thuis spelen. Dat was wel even wennen geen lange autorit richting het Hogeland maar gewoon op onze eigen klei mochten we los tegen Ezinge drie. Voordat we ons vies mochten maken moesten er eerst een aantal foto´s gemaakt worden van onze nieuwe tenue en tassen niet te vergeten. Langs deze weg wil ik dan ook de inzet van Emmo, de sponsoren Peineman en Wijnne Barends bedanken voor hun bijdrage aan ons team. Ik hoop dat we er samen als team er nog lang plezier van mogen hebben. Annet was onze fotografe vandaag ( want Gonnie konnie had ik begrepen helaas ) ze heeft een aantal prachtige teamfoto’s gemaakt en zelfs een aantal actie foto’s waarvan ik jullie er één als trouwe lezers niet wil onthouden, hij is zelfs man of de match geworden. We hadden ook een gastspeler Nico Welp alhoewel gast hij heeft al vaker meegedaan op proef wederom heeft hij gesolliciteerd maar onze leider heeft nog niets toegezegd (bikkel harde onderhandelaar), nog even afwachten Nico misschien maak je kans.

Na alle mogelijke en onmogelijke foto posities op last van Annet werd door het zootje ongeregeld hun positie ingenomen en nam Jan Willem de aftrap, het was even aftasten hoe de mannen van Ezinge speelden en de weerstand die er geboden werd. Na een aantal minuten presteerde Frank het om de bal 10 meter voor het doel over zijn gladde bezweette hoofd te laten glijden net zoals een bal die over een nat veld schuift om vervolgens te missen. Maar de toon was gezet wij konden in tegenstelling tot de voorgaande wedstrijden enig druk zetten. Door een mooi samenspel wisten Jan Willem en Mihai door te breken dit werd mogelijk gemaakt door een lange bal vanaf het midden die door Mihai werd opgevangen zodat hij een assist kon geven op JW en deze kon scoren 1-0 Kort na deze actie waren de gebroeders Breedijk samen aanbod en gaf Johan JW een assist en jawel wederom kon JW scoren. Op zeker moment ingooi Joep pakte dit met beide handen aan en gooide op JW door een mis communicatie liep JW de verkeerde kant op waardoor we de bal inleverden bij Ezinge. Omdat ondergetekende aan de zijlijn zat hoorde hij het publiek zeggen leuke wedstrijd dit was natuurlijk een mooie opsteker (wie weet volgende keer dranghekken plaatsen). Het was nog maar nauwelijks gezegd of Johan torenkraan zoals onze leider hem plots spontaan noemde scoorde in de 35ste minuut 3-0 . Het spel werd hervat JW rent richting de zestien en ziet de bal aan de linkerkant verschijnen waarop hij voetje roept waarmee de toon bij onze leider die ergens in de duck out rond hangt was gezet en ook voor hem een leuke bijnaam had die middag “voetje” verzin het maar. Vlak voor de rust mocht Koos nog even een vrije trap na een overtreding nemen vanaf het middenveld, helaas mocht dit niet tot nog een doelpunt leiden. Een ferme fluittoon schalt over het veld rust. In de kleedkamer word genoten van een lekkerbakje thee, onze leider merkt op dat we er feller tegen aan moeten en onze kansen af moeten maken. Waarop Koos terecht opmerkt dat het best wel even onwennig is om voor te staan, we moeten even aan het idee wennen. Besloten word dat er nog zat zes punten gemaakt kunnen worden. Na de pep talk worden de wissels nog even doorgenomen Jan Stam mag de tweede helft gaan vlaggen om daarmee Maikel te vervangen. Jan moest in de kleedkamer nog even oefenen om de juiste vlag poses in te nemen bij buitenspel en ingooi, nadat dit was geregeld konden we het veld weer op. De tweede helft begint ook weer voortvarend Jos maakt nog even een overtreding geeft de tegenstander sportief een hand en we gaan weer verder. En als donderslag bij heldere hemel Johan Torenkraan scoorde weer, grote vreugde daalde neer. Geheel onverwacht bood de tegenstander na deze actie meer tegenstand dan wij waren gewend in de eerste helft, Dennis nummer 7 van Ezinge weet te scoren 4-1. Onze verdediging gaat op scherp staan met de intentie om geen enkel bal verlies meer te lijden. Jos krijgt nog een kans in het zestien meter gebied van Ezinge om de bal in te koppen maar het mislukt op dezelfde manier als Frank. Ver volgens ontstaat er nog een kans voor Maikel op de linkerkant helaas

hij mist. Tijdens het spel word er langs de kant door het publiek druk gepraat Janet verteld over de garage sale voor aanstaande zondag tja ik heb al het één en het ander vooraf kunnen verkopen en Emmo zee hest de barrel weer verscheetn. De leider hangt weer ergens rond in de duck out en onthoud zich deze keer wijselijk van enig commentaar. In de tussentijd krijgt Maikel weer een kans helaas deze bal word onderschept, onze leider merkt op Maikel (ja ja daar komt ie) het zien dag nait. Na nog een actie in het zestienmeter gebied van Ezinge ontstaat nog een doelpunt door Bert Brader of toch niet, nee een eigen doelpunt wist Bert te vertellen. Jan vlagt nog een keer voor buitenspel de houding / pose die hij hiervoor aan moest nemen werd door het publiek goedgekeurd. Onze wijze leider bedankte ondergetekende voor zijn foutloze wedstrijd, en voor het feit dat het wedstrijdverslag in tenue met zelfs de schenendekkers voor is geschreven. ( voor de goede orde ik was geblesseerd en heb niet gespeeld)

Peter Boven

Onderstaand onze moe gestreden man of the match.