VVS Oostwold

Verslag Onderdendam 2 – VVS 4

Onderdendam 2 – VVS 4 Het vierde elftal dit seizoen ingedeeld bij veel teams op het Hogeland. Prachtig landschap, maar wel verre reizen. Vandaag naar Onderdendam, alwaar het tweede team van hun al met smart op ons stond te wachten (we waren iets aan de late kant). Afwezig vandaag: Bert Brader, Jeroen de Haan, Jan Willem Breedijk en Frank Zwiers. Onze leider Emmo Koetje ook, omdat hij moest coachen bij de JO19. De honneurs werden waargenomen door Herwin, die de volgende opstelling bekend maakte: Doel: Mark Jan Nomden, achterin: Koos Boven, Herwin Broesder, Bert Heikens en Peter Boven, midden: Joep Stam, Jan Stam en Jos de Haan, voorin: Mihai, Johan Breedijk en ondergetekende. Wissel: Michael Koning en onze nieuwe speler uit Roemenië Madalin. Toen we een paar minuten bezig waren leek het een gelijk opgaande partij te worden en een middag met mogelijkheden. De mogelijkheden waren er zeker: ondergetekende had meeverdedigd, onderschepte een bal en gaf een mooie pas op Johan die in een kansrijke situatie kwam. Hij worstelde echter teveel met de bal en de kans ging verloren. Een poosje later kreeg ondergetekende een mooie kansrijke voorzet, maar in plaats van direct te schieten dacht hij een actie te moeten maken, welke kansloos eindigde. Daarna ging het mis: achterin maakte Joep weer eens een prachtige schijnbeweging maar vergat daarbij de bal, Onderdendam pikte hem op en scoorde vanuit deze aanval de 1-0. Nog niets aan de hand. Een poosje later dacht Peter Boven wel een actie te kunnen maken, verslikte zich echter eveneens en dit leidde tot de 2-0. Zo kreeg Onderdendam vleugels en moesten wij onszelf oppeppen om stand te houden. Gelukkig kwamen we terug en het was Jos die de aansluittreffer scoorde: 2-1. Dit gaf ons weer moed, maar helaas was het Onderdendam die nog voor rust de 3-1 neerzette. De beide oudjes van ons team moesten na de rust aan de kant en Michael en Madalin kwamen in het veld. Ondergetekende nam de rol als assistent-scheids over. Redelijk vroeg in de tweede helft kwamen we op 3-2 door een goal van Johan. Er leek nu echt meer in te zitten maar helaas: Koos kon een bal niet goed onderscheppen en we keken daarna tegen een 4-2 achterstand aan. Bijna werd het direct 5-2 omdat de buitenspelval niet goed werkte omdat Madalin achter de laatste man was gekropen. Gelukkig liep dit goed af. Kort daarna werd het toch 5-2 omdat een speler van Onderdendam door het centrum in het 16-meter gebied vrij kon doorlopen en scoren. Hier had ik als assistent-scheids even twijfel: hoe kwam hij aan de bal en stond hij buitenspel? Ik had het niet goed gezien en kon dan ook niet vlaggen. In het laatste kwartier werd het zelfs nog 6-2 doordat weer een VVS speler achter de laatste man stond en het hierdoor geen buitenspel was. Een ietwat geflatteerde uitslag. Wel een terechte overwinning voor Onderdendam. Te veel persoonlijke fouten bij ons. Onderdendam combineerde beter en sneller, was feller in de duels en wij lieten te grote gaten vallen op het middenveld. Voor ons een slechte kennismaking met het Hogeland. We hadden het ons anders voorgesteld. Donderdag appte Koos Boven nog het volgende: “Zo jongens. Wie ston aan de veuroamd van de start van de competitie. Het serieuze waak begunt waor het echt om de knikkers gait. En nait meer om een handjevol kruudoorns. Wie motn er zotterdag vot op timmern. Want de eerste klap is een doalder weerd”. Volgens mij waren we deze tekst vandaag duidelijk vergeten. Volgende week maar beter. Verslaggeving: Jan Drewel