VVS Oostwold

Verslag Mussel 2 – VVS 3

Het is donderdag en de telefoon trilt in de broekzak, een melding van de voetbalapp. Het is bijna traditie dat Koos begint met een bericht dat het geweldig voetbalweer is en dat we zaterdag een belangrijke wedstrijd voor de boeg hebben. Meestal geeft hij aan dat hij er
vanoamd er nait is( drok op waark) mor zotterdag wel paraat is. Dat is de startsein voor de overige spelers om te appen dat ze wel of niet aanwezig zijn. Dit is handig voor onze leider Herwin zodat hij donderdag de aanwezige personen op spelerslijst kan zetten. De volgende
spelers hadden zich helaas afgemeld: Jos, Jeroen en Frank door blessures aan de knie, enkel en hamstring, en Jan Willem had andere verplichtingen. Gelukkig was Michael er dit keer wel bie, hij heeft 2 weken lang met griep in bed gelegen. Ook Bert wilde het weer
proberen, herstellend van knieblessure. Die avond stuurde Herwin de lijst met 13 namen met als enige gastspeler Mark Jan, die Jeroen kwam te vervangen. Volgens Herwin’s administratie waren Baco, Martin en Peter aan de beurt om te rijden.

Het is zaterdag en we moeten al vroeg om 11:15 uur richting Mussel. Met Peter voorop was het de bedoeling om 12:00 aan te komen, maar hij had de navigatie zo ingesteld, alleen op B-weg of zandpad. Het was een helse rit door heel Westerwolde. Zelfs Koos die alle wegen kent van de
provincie wist niet meer waar hij was en was bezorgd dat de wedstrijd wellicht niet door kon gaan. Echter Broesder wist als bijrijder Peter de weg te wijzen, hier links en dan eerste weg rechts en warempel we kwamen bij het voetbalveld aan, waar de Roemeens vrienden ons stonden op te wachten. We werden hartelijk ontvangen door de scheidsrechter die in de kleedkamer alvast de spelregels uitlegde. Joepie bood alvast maar zijn excuses aan. Niet alle beslissingen van de scheids zal hij mee eens zijn. Eenmaal in de kleren was er nog tijd over om een warming-up te doen. Een lekker veldje, dat moet gezegd worden. De bal glijd snel over het natte gras. Terug in de kleedkamers maakte Herwin de opstelling bekend,
Mitsu en Michael starten eerst als wissel en de rest stonden op hun vertrouwde positie. De scheids fluit voor de startsein, de wedstrijd is begonnen. In de begin fase ging het gelijk op, maar wij lieten verdedigend steekjes vallen. Balverlies in het middenveld werd genadeloos afgestraft door Mussel en stonden dus op achterstand na 5 minuten spelen. Scherpte ontbrak even maar we herpakten ons. passjes verliepen beter en er werden kansen
gecreëerd. De gelijkmaker werd dan ook gemaakt, Johan met een mooie goal. Helaas moest Peter uitvallen na een kwartier spelen. De hamstring was de boosdoener en kon niet verder spelen. Achterin werd er van positie gewisseld, Mitsu als plaatsvervanger voor Peter. Er werd verder gespeeld en we kwamen op voorsprong door een goal van Cristi. Tegen de verhouding in maakten Mussel nog gelijk. Mark Jan maakte een inschattingsfout en kon de terugspeelbal niet meer inhalen. De spits van Mussel was hem te snel af en kon zijn medespeler in scoringspositie brengen 2-2. Maar Christi maakte voor VVS de 2-3 voordat we de rust in gingen.

Na een peptalk in de rust spraken we af dat we direct voor de 2-4 moesten gaan en gebeurde dan ook en de wedstrijd was dan eigenlijk ook gespeeld. Christi speelde zich in de kijker en dat werd opgemerkt door Jan Veenhof. Die zag Christi als een ware Arjan Robben 2.0 door de verdediging heen dribbelen en maakte in de tweede helft nog vier goals. Jan was blijkbaar onder de indruk en was al druk bezig de scouts van de FC
te bellen. Mihai doorbrak de reeks, hij maakte de 2-5. Met een 2-8 uitslag werd de wedstrijd beëindigd. Volgens de altijd kritische Joepie hebben we leuk gebald en konden dan ook tevreden naar huis terugkeren. Peter ging dit keer niet voorop!

Bert Brader