VVS Oostwold

Verslag Meedhuizen 2 – VVS 4

Meedhuizen 2 – VVS 4 De tweede competitie wedstrijd voor ons. Op naar Meedhuizen, Vorig seizoen twee keer tegen hun eerste tweede gevoetbald (of tweede eerste), afwachten wat we nu krijgen. Opvallend vandaag: we zijn gesponsord door Wijnne Barends in de vorm van nieuwe trainings sweaters en voetbaltassen. Voor de liefhebbers ook nog een petje erbij! Hoe houden we de tassen uit elkaar? Diverse spelers waren al creatief bezig geweest en kom gerust eens kijken wat een ieder ervan gemaakt heeft. Vandaag niet aanwezig: Jeroen de Haan, Jan Willem Breedijk en Koos Boven. Madalin geblesseerd, zodat we met 12 spelers op stap moesten. Leider Emmo moest bij de JO 19 zijn waardoor Herwin weer de leiding had. Uiteraard was materiaalman Jan Brinkman er wel. In Meedhuizen aangekomen zagen we hun spelers en daar werden we niet direct vrolijk van (verder wel lieve jongens hoor). Herwin deelde de opstelling mee: In het doel (heel verrassend) Bert Heikens, achterin Herwin Broesder, Jos de Haan, Michael Koning en Peter Boven, middenveld Joep Stam, Bert Brader en uw verslaggever, voorin Jan Stam, Johan Breedijk en Mihai. Wissel en tevens assistent scheidsrechter Frank Zwiers. Het zou een zware dobber worden en dat bleek ook al snel. We kwamen direct onder druk en moesten alles uit de kast halen om een tegengoal te voorkomen. Geleidelijk aan kwamen wij echter ook naar voren en wisten ook wat gevaarlijk te worden. De gemiddeld veel jongere tegenstander was echter duidelijk sneller en gevaarlijker en vooral als ze ruimte kregen werd het link. We hielden een hele tijd stand maar halverwege de eerste helft werd het toch 1-0. Binnen 2 minuten wisten we echter het tij te keren. Bert gaf een prachtige steekpas op Jan Stam die goed voorzette en Johan tikte binnen: 1-1. Vlak daarna kregen we zelfs een fraaie kans op 1-2, maar die werd gemist. Dit kwam ons duur te staan, want middels een paar snelle counters scoorde Meedhuizen 2-1, 3-1 en 4-1. Onze buitenspelval klopte ook niet altijd en Meedhuizen wist wel raad met de ruimte die ze kregen. Vlak voor rust werd het nog 5-1 toen in het doelgebied niemand de bal goed weg kreeg en een Meedhuizenaar kon inkoppen. Een beetje gebroken de kleedkamer in met rust. Peter kon niet verder vanwege een ribblessure, Frank kwam in zijn plaats en Peter moest vlaggen, hetgeen met pijn en moeite ging. Na de rust hielden we een tijd lang goed stand. Meedhuizen bleef gevaarlijk met hun snelheid en halverwege de tweede helft kwam toch de 6-1. Kort hierna kregen we een penalty omdat Jan Stam in de “16” werd gevloerd. Jos benutte de penalty keurig: 6-2. Het slotwoord was toch nog weer voor Meedhuizen die de eindstand op 7-2 bepaalden. Kansloze nederlaag opnieuw lijkt het. Toch hebben we diverse kansen gehad en ook waren er goede aanvallen bij. Wat bij Meedhuizen lukte, lukte bij ons niet. Maar alles overziend, wel een verdiende overwinning voor Meedhuizen. Vooral hun snelheid was ons teveel en wij gaven hun daarin teveel ruimte. Prima scheidsrechter daar en Frank Zwiers kreeg complimenten als “grens” van de tegenstander voor de zeer correcte manier waarop hij de vlag hanteerde. Bert Brader speelde voor het eerst sinds lange tijd weer 90 minuten. Uw verslaggever ook trouwens (conditioneel nog wel te doen, maar de snelheid van zulke jonge gasten is me te gek). Volgende week Ezinge 3. Na 2 keer een 2e elftal nu een 3e . Hopelijk iets meer op ons niveau. Verslaggever (opnieuw) Jan Drewe